Zber gaštanov 2013

Prichádza jeseň a s ňou jedna úžasná akcia spojená s pomocou zvieratkám v ZOO. Koncom septembra, niekedy až začiatkom októbra sme sa my deti vybrali na kopec Kalvária. Celý kopec je lemovaný po oboch stranách kaplnkami obklopenými krásnymi gaštanovými stromami. Pod nimi na nás čakala hŕba gaštanov, ktoré poslúžia zvieratkám v ZOO cez zimné obdobie ako vitamíny do ich potravy. Každý z nás mal pri sebe vrecúško a súťaživo behal popod stromy, aby si uchmatol čím väčšie množstvo gaštanov. Po príchode do školy si navzájom porovnáme množstvo gaštanov a tak ich vysypeme do spoločnej krabice, ktorá potom poputuje do ZOO.

Tohtoročný zber gaštanov sme si spríjemnili aj návštevou záhradky u Ivetky, kde sme si našli nových kamarátov Ferka a Murka. Ak by ste si mysleli že Ferko je kamarát z vedľajšej záhrady, tak rýchlo zistíte, že je to najlepší priateľ človeka. Štvornohý ryšavý miláčik, ktorý sa nechal rozmaznávať deťmi a naplno si užíval ich priazeň. Komu sa neušlo hladkanie Ferka dlho nesmútil, pretože o jeho priazeň už žiadal Murko. A tak obidvaja domáci miláčikovia si užívali svoju chvíľku slávy.

Po príjemne strávenom popoludní sme sa rozmaznaní, ale aj unavení po popoludní strávenom na čerstvom vzduchu vrátili do školy plní nových zážitkov. Už teraz sa tešíme na ďalší zber gaštanov a prekvapení, ktoré si pre nás pripravia naše pani vychovávateľky.