Výstavy Včelárstvo a Lesníctvo

Biológia je u piatakov aj šiestakov obľúbeným predmetom, pretože sa učia o organizmoch, ktoré žijú v ich blízkosti. Aj keď detská fantázia a predstavivosť nepoznajú hranice, stále platí, že lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Preto sme sa s našimi žiakmi vybrali v novembri na dve výstavy. Obe tieto výstavy mali vzdelávací aj výchovný charakter.

Prvou bola výstava Včelárstvo, ktorá sa konala v priestoroch botanickej záhrady. Mohli sme si prezrieť predmety, ktoré potrebuje k svojej práci každý včelár, odliali sme si vlastné vianočné ozdoby z vosku, dozvedeli sme sa o dôležitosti včiel pre ľudstvo, ochutnali sme rôzne druhy medu a nakúpili darčeky pre rodičov.

O týždeň neskôr sme absolvovali výstavu Lesníctvo v Congress Hotel Centrum. V stánku Lesnej pedagogiky sme spoznávali lesný ekosystém, určovali lesné rastliny a živočíchy. Veľmi nás zaujal stánok s exotickými zvieratami, kde mnohí z nás prekonali strach a chytili do rúk rôzne druhy hadov a pohladkali leguána. Vďaka digitálnej strelnici a stánku s lukmi sme si mohli vyskúšať, aké náročné je trafiť cieľ. Veľkou atrakciou bola možnosť vyskúšať si prácu keramikára a vytvoriť si vlastné vázičky.