Vianočná besiedka 2013

Poznáte príbeh, ktorý hovorí o vzniku vianočnej kométy? Počuli ste už o tom, že kométa je v skutočnosti kráľovná nádherného kráľovstva? Ak ste doteraz nepoznali odpoveď na tieto otázky, určite ste sa na ne dozvedeli odpoveď na vianočnom vystúpení našej školy.

V priestoroch Centra voľného času Domino sa 19.12.2013 organizovalo vystúpenie k Vianociam pre našich najbližších. Príbehom o kráľovstve nás sprevádzali dievčatá, ktoré dostali za domácu úlohu zistiť pôvod tejto kométy. Týmto sme sa dostali do príbehu, v ktorom sme sa stretli s tancom nočnej oblohy, so slnkom či mesiacom. Malé žiačky sa stali tanečníčkami na kráľovskom dvore a zatancovali zámocký tanec.

V programe pre kráľovnú sme privítali zámockých muzikantov – flautistov či gitaristu. Tance i divadelná scénka uzavreli celé slávnostné vystúpenie. Slávnostný duch tohto okamihu sa preniesol aj do odovzdávania cien a pochvál najlepším žiakom.

V predvianočnom čase oveľa viac cítime lásku svojich blízkych, a preto sme radi, že aj týmto vystúpením sme mohli preniesť lásku všetkým, ktorí sa prišli pozrieť.