Viac chuti

September pre nás stále znamená niečo nové. Nové deti, noví učitelia, ale aj nové výzvy a zapojenia sa do rôznych projektov. My najmenší – žiaci prvého stupňa sme sa s našimi pani vychovávateľkami Ivetkou a Majkou zapojili do celoročného projektu „Viac chuti.“

Tento projekt bol každomesačným obľúbeným miestom na získanie informácií o výžive a zdravých receptoch z ovocia a zeleniny. Miestom stretnutia bolo CVČ Domino, ktoré sa nenachádza až tak ďaleko, a tak sme cestu tam absolvovali v rámci prechádzky, ale všetkým nám je jasné, že plné brušká dobrôt sme si priviezli späť do školy autobusom. V septembri 2013 sa začal pre nás cyklus pravidelných lekcií varenia a zdravej výživy, kde sme sa mohli naučiť nové recepty, získať informácie o výžive a presvedčiť sa, že ovocie a zelenina sú najlepšími kamarátmi nášho jedla. Nielenže sú zdravé, ale dodajú jedlu „viac chuti“.

Veľa zábavy si počas toho užívali deti pri čistení zeleniny, vyrábaní nepečených guliek a vysúšali aj druhy zeleniny, ktoré doma odmietajú. Deti spoznávali farby dúhy a dôležité bolo, aby si osvojili vedomosť, že každý deň by mali mať na tanieri ovocie a zeleninu z každej farby dúhy. Ako plynul školský rok, aj projekt „Viac chuti“ sa dostal do záveru a máj bol našim posledným stretnutím. Aj na ňom sme sa dozvedeli niečo nové a na záver sa poďakovali našim tetám za celoročnú snahu, trpezlivosť a stále nové nápady a recepty.

Ak si nás chcete obzrieť priamo v akcii, alebo sa dozvedieť nejaký chutný recept nezabudnite navštíviť facebookovu stránku projektu Viac chuti.

Ako to vnímali vaše deti vám povedia samé v reportáži rádia Lumen, ktorá bola odvysielaná 30.5.2014 v relácií Vyznanie.