Triedny výlet 6.A – hotel Hubert

Koniec školského roka je obdobie školských a triednych výletov. Na ten náš, vtedy ešte piatacky do Hubertu, sme sa veľmi tešili. Žiaľ, zo zdravotných dôvodov sme ho museli preložiť na neurčito. Prešli prázdniny, škola začala, zvládli sme vstupné testy, a potom prišla dlhoočakávaná správa – termín odloženého školského výletu. Počítali sme dni, riešili rozloženie izieb, naša radosť bola každým dňom väčšia. Vrchol radosti nastal, keď sme sa dozvedeli, že s nami ide aj pani učiteľka Janka.

V piatok ráno sme sa všetci stretli vo vestibule železničnej stanice, rozlúčili sa s rodičmi a výlet sa mohol začať. Cesta ubiehala neskutočne pomaly, ako to býva, keď sa človek na niečo teší. Po krátkom oddychu a zabývaní sa v hoteli Hubert, sme šli poznávať blízke okolie. Na rozdiel od iných hotelov má Hubert vlastnú mini ZOO. Zajace, kačky, labuť a  prasiatka, to bola pre nás, deti z mesta, poriadna zábava. Po bohatej večeri sme sa poriadne vybláznili v hotelovom bazéne a saunách, ale aj tak sme mali dostatok energie na „večernú párty“….

Sobota sa začala kráľovskými raňajkami a po nich nasledovala túra, na ktorú sa nám veľmi nechcelo. Nášho triedneho Matúša sme nepresvedčili, aby sme sa z nej všetci uliali. Našťastie. Ťažký výstup na Hrebienok, krásy Tatier, výdatný obed na Zamkovského chate, záchranársky vrtuľník v priamom prenose, krotká líška pri Rainerovej útulni a nakoniec šialené jazdy na bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici. Aj po tomto dni sme ešte mali dosť energie na bláznenie sa v hotelovom bazéne!

Posledný deň výletu, keďže vody nám bolo ešte „málo“,  sme strávili v Aquacity Poprad.  Po chutnom obede sme sa vydali plní zážitkov späť – na cestu domov. Neverili by ste, ako rýchle ubehla. Opäť sme začali počítať dni do najbližšieho triedneho výletu…