Škola v prírode 2013 – Hotel Plejsy, Krompachy

Ako to už býva zvykom na našej škole aj tento školský rok sme sa tešili na odchod do školy v prírode. Druhý májový týždeň bol pre nás najlepším termínom. V pondelok ráno sme sa v hojnom počte zišli na parkovisku pred Lidlom a plní nadšenia, radosti a očakávania sme vyštartovali do Krompách. Cesta nám ubehla rýchlo. Ani sme sa nenazdali, prišli sme na miesto a ubytovali sa v krásnom hoteli Plejsy.

Hotel bol veľmi príjemný a moderný, ponúkal nám veľa aktivít, ktoré sme mohli využívať cez deň ale aj vo večerných hodinách. Bol tam bazén na plávanie ale aj bazén s vírivkou na relax. Večer si mohli deti podelené do skupín vychutnať welnes, ktoré nám ponúkalo tri druhy sáun spolu  s oddychom a relaxačnou hudbou.

V prvý deň po chutnom obede sme sa zišli v spoločenskej miestnosti, kde sme si vytvorili pravidlá a pokyny. Veľmi nás potešilo, keď sme našli mraziaci box s nanukmi. Mňam! 🙂 Hneď v prvé popoludnie sme strávili športovými hrami, skákaním na trampolíne či volejbalom. Príjemne sme trávili aj popoludňajší odpočinok na lehátkach pred hotelom, kde na nás svietilo jarné slniečko. Niektorí sme aj nadobudli zdravú farbu od slniečka, ktoré sa na nás usmievalo celý týždeň.

Ranné rozcvičky boli pre nás spachtošov ťažkým začiatkom dňa, zvládali sme ich však úspešne.

Utorkové slnečné ráno nám vlialo veľa síl a energie na plánovanú turistickú vychádzku. Cieľ bol jasný, zdolať najvyšší vrch v našom okolí – Plejsy. Vyzbrojení odhodlaním a vierou vo vlastné schopnosti sme to hravo zdolali. Príjemným spestrením v horúcom májovom dni bola májová guľovačka na kopách snehu, ktoré sa na zjazdovke ešte nestihli roztopiť.

Návštevu bazéna sme absolvovali dvakrát v troch skupinkách, kde sme sa dostatočne vyšantili na plávacích kolesách, s loptičkami a dostatočným spliechaním všetkého, čo sa vyskytlo v našej blízkosti.

K dispozícii nám bolo aj multifunkčné ihrisko, ktoré sme využívali na futbalový turnaj a dvojhry v tenise. Rovnako sme sa vyšantili aj v herni, kde sme si celý týždeň užívali stolný tenis, stolný futbal, stolný hokej a bowling. Pravdaže sme opäť neodolali a zmerali si sily v stolnotenisovom, stolnofutbalovom a stolnohokejovom turnaji.

V stredu večer  bola spoločná opekačka, ale kedže vieme akí sme hladoši, tak o deviatej nás čakalo prekvapenie v podobe donáškovej služby. Prekvapením pre deti boli pizze rôznych chutí.

Akí by sme boli školáci, ak by sme vynechali prehliadku mesta. Tak vo štvrtok sme si pozreli mesto Krompachy a ako odmena nás čakal zmrzlinový pohár. To bola ale pochúťka.

V piatok sme sa pobalili, pohrali v okolí hotela a výborne najedli. Bol to deň odchodu, hoci nikomu sa nechcelo ísť domov. Zase to bol jeden úžasný týždeň a to nás utvrdilo v presvedčení zase sa pustiť hľadania nového miesta pre budúcoročnú školu v prírode. Už teraz sa tešíme.