Peter Black – divadelné predstavenie v anglickom jazyku

V utorok 28. mája sa žiaci 2. stupňa zúčastnili divadelného predstavenia Peter Black. Je to príbeh človeka, ktorý v priebehu jedného dňa prišiel doslova a do písmena o všetko. Jeho opätovný štart od nuly je motivovaný základnými ľudskými potrebami, ako sú spánok, jedlo, teplo, práca, priatelia a rodina. Táto hra nás všetkých dobre pobavila rôznymi vtipnými scénkami, ako aj výbornými hereckými výkonmi. Ale čo bolo najdôležitejšie a najpotešiteľnejšie: hoci táto hra bola v anglickom jazyku, všetci žiaci hercom rozumeli a dobre sa na hre bavili. Takto si žiaci mohli v praxi overiť svoje znalosti angličtiny a to, že hercom rozumeli, určite v nich posilnilo ich sebadôveru a motivovalo ich do ďalšieho štúdia cudzích jazykov.

Čo sa ale našim žiakom na hre páčilo, s akými očakávaniami do divadla išli a či vôbec rozumeli, to nám už povedia oni sami:

Dominik (5.A): Predstavenie sa mi veľmi páčilo. Myslel som si, že to bude nuda, ale bola to veľká sranda. Najviac som sa smial pri scénke s bezdomovcami. Väčšinu som rozumel a to, čomu som nerozumel, som si vedel domyslieť.

Simonka (6.A): Najviac sa mi páčila tá časť pri bicykloch. Potešilo ma, že som predstaveniu rozumela.

Baška (6.A): Ja som tiež rozumela všetkému a najviac sa mi páčila tá časť, keď boli pri kontajneroch.

Laura (6.A): Bolo to zábavné predstavenie a aj sme mu rozumeli. Mne sa najviac páčilo, že hoci tam bolo veľa postáv, hrali to celé len 3 herci.

Majka (7.A): Myslím si, že angličtinu viem, takže som rozumela všetko, až na zopár slangových slov. Bolo to smiešne a zároveň poučné predstavenie. Páčilo sa mi, ako zakomponovali niekedy slovenské slová do angličtiny a tiež, keď hrali cudzincov, ako menili prízvuk.

Max (7.A): Bolo to zábavné, očakával som, že to bude nudnejšie a že si pospím 🙂 Ale zaujalo ma to, najviac ma pobavilo oblečenie hercov, ich grimasy a mimika. Rozumel som veľa.

Erika (9.A): Myslela som si, že tam bude len spisovná angličtina, ale bolo to robené zábavnou formou. Najviac sa mi páčila tá časť s „homelessmi“ 🙂

Rišo (8.A): Aj mne sa táto časť páčila najviac. Najprv som si myslel, že to bude nuda a nebudem nič rozumieť, ale nakoniec som rozumel všetko.