Pasovačka prvákov

Vo štvrtok popoludní, presnejšie 25.10.2018 sa na našej škole uskutočnila špeciálna udalosť. Pasovali sme medzi nás prvákov.

Pasovanie do rádu PRVÁK je veľmi vážna vec. Naši najmenší školáci boli týmto prijatí medzi školákov, a to teda nie je na pár rokov. Do spoločenstva školákov našich najmladších privádzali štvrtáci a svojej úlohy sa ako najstarší na 1.-4. zhostili zodpovedne.

Nič nebolo zadarmo. Prváci v pripravených úlohách museli ukázať svoju šikovnosť, vedomosti, ale aj to, či dokážu spolupracovať. Pred samotným pasovaním museli zložiť sľub a následne sme pristúpili k slávnostnému pasovaniu.

„Pasujem Ťa za prváka“

Tak znela pasovacia formulka, po ktorej bol každý žiak pasovaný za naozajstného školáka. Už žiaden skoroškolák, škôlkar či drobec.

Školák… každý z pasovaných spravil odtlačok na slávnostný sľub, dostal dekrét, šerpu a sladkú odmenu. Pasovačku sme ukončili spevom prváckej hymny.

A čo teraz? Teraz zostávate medzi školákmi až do roku 2027. Bude to dlhá cesta, no už teraz vo vás vidíme iskru šikovnosti, sily, múdrosti a vytrvalosti. Tá len tak nezhasne. Držíme vám v tejto ceste prsty, robte radosť sebe, svojim rodičom a tiež svojej škole. My budeme robiť radosť vám, učiť vás a ešte ani netušíte, čo všetko vás na škole čaká. Máte sa na čo tešiť…