Olympiáda v anglickom jazyku

V januári sa uskutočnila tradičná súťaž pre žiakov, ktorým ide angličtina o niečo lepšie – Olympiáda v anglickom jazyku. Tento rok sa jej obvodného kola zúčastnili aj dvaja naši zástupcovia – v kategórii 1B sa predstavil Ľuboslav Kaščák, ktorý mal neľahkú úlohu – ako ôsmak v kategórii pre ôsmakov a deviatakov súperil prevažne s o rok staršími a skúsenejšími protivníkmi. Napriek tomu nesklamal a získal aj množstvo cenných skúseností. V kategórii 1A sa predstavila Soňa Nemčoková (na fotke), ktorá obsadila veľmi pekné šieste miesto.

A ako táto súťaž prebiehala z pohľadu samotnej súťažiacej, to nám už prezradila Soňa: „Pred samotnou súťažou ma zaujalo, že skoro všetci sa dosť báli a boli vystresovaní, ale ja som bola v pohode. Čo sa týka samotnej súťaže, najviac ma potrápila časť zameraná na slovnú zásobu, ktorá bola riadne od veci a skoro nikto ju nevedel. Ani cvičenie na posluch nebolo ľahké, keďže som sedela až úplne vzadu, kde nebolo až tak dobre rozumieť. Mne asi najviac vyhovovali gramatické cvičenia. Na súťaži mi vadilo hlavne to, že tam bola protekcia pri niektorých súťažiacich a navyše 1. miesto vyhralo dievča, ktoré žilo v Anglicku. A či mi táto súťaž niečo dala? Asi prípravy na súťaž mi dali viac ako samotná súťaž.“

Na záver by sme sa chceli poďakovať Ľubovi a Soni za dobrú reprezentáciu školy a veríme, že nadobudnuté skúsenosti v budúcnosti zúžitkujú.