Minimaratón

V prvú októbrovú nedeľu mali všetci bežci a priaznivci maratónov v Košiciach veľký sviatok. Konal sa už 88. ročník najstaršieho maratónu v Európe – Medzinárodný maratón mieru.

Medzi vyše  6000 registrovanými športovcami, čím bol dosiahnutý nový rekord v účasti, boli aj tento rok žiaci a učiteľky našej školy. Počasie bolo nádherné, atmosféra pobádajúca k vynikajúcim výsledkom, každý bežec, bežkyňa sa snažil zdolať nielen 4,2 km dlhú trasu minimaratóna pod názvom Family Run, ale niektorí chceli prekonať aj svoj vlaňajší výsledok. V pelotóne sme boli ľahko rozpoznateľní, keďže sme bežali v krásnych slniečkových tričkách s logom našej školy. Všetci minimaratónisti boli odmenení nielen dobrým vecnými darčekmi a sladkosťami, ale prvýkrát organizátori pre všetkých účastníkov pripravili aj ozajstné pamätné medaily.

A tu sú mená medailistov: Tomáško Prachár ( z našich žiakov dobehol ako prvý – blahoželáme), Peťko Farkaš, Evelinka Collins, Paťko Choma, Zuzka Prachárová, Maťko Biroš, Zuzka Onufráková, Simi Januvová, Ľubko Kaščák, Olívia Molčáková, Alicka Bandžáková, Sára Ilašenková, Maťko Prachár, Anička Ontková a učiteľky Evička Timurová a Anka Prachárová. Tak milí spolužiaci – chalani, dievčatá vás porazili 8 : 6 a vy, milí kolegovia,  prehrávate 2:0. Už sa tešíme na budúcoročný maratón a dúfame, že sa zapoja nielen viacerí žiaci a učitelia, ale že sa nám podarí presvedčiť k účasti aj rodičov. Veľmi pekne ďakujeme všetkým rodičom, kolegom, priateľom a priaznivcom, ktorí nás prišli tento rok povzbudiť.