Minimaratón 2012

10, .. 9, .. 8, .. 7, .. 6, .. 5, .. 4, .. 3, .. 2, ..1 ŠTART

Aj v tomto roku sa už tradične v tesnom závese za hlavným poľom maratónskych pretekov o 9:07 vydali do ulíc mesta bežci na desatinovú vzdialenosť maratónskej trate, aby si otestovali vytrvalosť v behu na vzdialenosti 4,2 km. Na „veľkom maratóne“ je tohtoročný čas víťaza KIMAIYO Lawrence Kimwetich z Kene 2:07:01 novým traťovým rekordom.

V poradí už 17. ročník a neustály rast počtu účastníkov robí z Minimaratónu, ktorý nesie názov U.S.Steel Family Run, neodmysliteľnú súčasť MMM v Košiciach. Nadšenie a radosť s akými sa na túto trať vydávajú deti, ich rodičia či celé rodiny sú len ťažko s niečím iným porovnateľné. Medzi bežcami už tradične nechýbali ani žiaci a učitelia našej školy. Z prvého stupňa sa na štart odvážil postaviť len Tomáško Prachár zo IV.A, ktorý napriek zraneniu pravej nohy statočne zvládol celú trať. Veľmi milo nás svojou hojnou účasťou prekvapili žiaci V.A triedy, ktorí to všetkým starším „druhostupňákom“  poriadne natreli. Tu sú ich mená: Aďka Gregová, Laurika Priatková, Zuzka Prachárová, Majka Valisková, Maťko Biroš, Daniel Oliver Sajták a Paťko Choma.  Zo VI.A a VIII.A sa behu zúčastnili len súrodenci Miško a Riško Martonovci, VII. A  reprezentovali Mimka Birošová a Baška Kožejová, ku ktorým sa tento rok pripojila aj Mimkina mamka. Veľmi milo nás svojou účasťou prekvapila aj naša nová žiačka z IX.A Sabína Gregová.

Dúfame, že mená našich školských účastníkov minimaratónu sa postupne budú objavovať i na štarte ďalších a náročnejších disciplín MMM. Ďakujeme všetkým rodičom, kolegom, priateľom a priaznivcom, ktorí nás aj tento rok prišli povzbudiť.

P.S. Najlepším s pomedzi nás bol tohto roku Daniel Oliver Sajták, ktorému týmto srdečne blahoželáme.