Medzinárodný maratón mieru, 6.10.2013

Jubilejný 90. ročník Medzinárodného Maratónu Mieru v Košiciach sa tento rok konal v nedeľu 6. októbra. Jeho súčasťou bol už 18. ročník Minimaratónu s dĺžkou trate 4,2 km, ktorá viedla známymi ulicami centra mesta. Z celkového rekordného počtu 2 262 zúčastnených bolo na štarte aj 28 bežcov – žiakov, rodičov či priaznivcov našej školy. Za krásneho slnečného rána o 9:07 zaznel výstrel.

V skvelej atmosfére za neutíchajúceho potlesku a povzbudzovania okolitých divákov sa na trať vydali Paulínka a Emka Kollárove spolu s ockom, štvrták Adamko Džavoronok s ockom, piataci Peťko Farkaš, Tomáško Prachár s bratom Matejom, Tomáško Žatko s ockom, silné družstvo šiestakov – Zuzka Prachárová, Majka Valisková, Aďka Gregová, Daniel Sajták, Patrik Choma a bývalý spolužiak Maťko Biroš, siedmakov reprezentovali baby – Simonka Januvová, Olívia Molčáková a Baška Štecová, z ôsmačiek prišli Mimka Birošová a Sára Ilašenková s rodinou. Tento rok sa z prvého miesta zo žiakov školy tešil Tomáško Prachár, ale víťazmi boli všetci.

Okrem medailí a drobných pozorností sme si odniesli skvelý pocit, že sme prekonali samých seba a presvedčenie, že v športovaní budeme pokračovať aj naďalej. Už teraz sa tešíme na budúci ročník Minimaratónu v Košiciach.