Lyžovačka – Jezersko 2014

Tento školský rok bol oproti predošlým ohrozený čo sa týka „lyžovačky“ nepriaznivý počasím pre lyžiarov. Do posledného dňa odchodu a ním bol 27. január sme nevedeli, do čoho vlastne ideme. Napriek tomu, že koncom predošlého týždňa nevyzeralo, že budeme mať na čom lyžovať, počasie nás nesklamalo a trošku prituhlo. A tak bola splnená posledná podmienka k tomu, aby sa mohlo snežiť delami a nás mohla privítať nám už známa malebná dedinka Jezersko.

Miesto pobytu sme my skalní poznali, len chata dostala nové ošatenie. Po rekonštrukcii, ktorá prebehla na izbách na najväčšie potešenie našich detí, chata bola doplnená o „wifinu“, ktorá dostávala zabrať po večeri, keď sme spokojní po celodennej lyžovačke oddychovali na izbách.

Tohtoročnej lyžovačky sa opäť zúčastnil náš stály dozor „Matúš s Ivetkou“ a 19 detí od 5. do 9. ročníka.  Oproti minulému roku, keď sme lyžovali pri mínus 25 stupňov sa tohtoročné teploty šplhali nad nulu. Najmladší lyžiari lyžovali zo začiatku s našimi učiteľmi, a keď sa patrične oboznámili s lyžiarskym strediskom, predvádzali svoje lyžiarske umenie v skupinkách spolužiakov. Každý z nás dodržiaval pravidlá bezpečného lyžovania, nepreceňoval svoje schopnosti, a tak sa lyžovačka zaobišla bez úrazov.

Po dobrých skúsenostiach z minulých rokov sme raňajky a večere dostávali pripravené ujom kuchárom na chatu, v ktorej sme boli ubytovaní. Ivetka za pomoci Majky, Sáry a Mimky nám pripravovala ranné a večerné stolovanie. Obedy sme mali vo vedľajšej chate, kde nám ujo kuchár so svojou pomocnicou kúzlil to, na čo sme mali chuť.

Večerný program sa odohrával buď v spoločenskej miestnosti, kde nás čakali nám obľúbené „Aktivity“, alebo v skupinkách na izbách, kde sa viedli dôverné debaty, alebo pozeral zaujímavý film.

Streda, keďže je považovaná za stred pobytu, po rannej lyžovačke ju vystrieda popoludňajšia guľovačka so všetkým, čo k tomu patrí. Šmýka sa na všetkom, čo je po ruke a len trošku sa posúva na snehu, Snowrafting a bobová dráha sú atrakcie, ktoré nás lákajú každý deň, a tak sme neodolali pokušeniu a poriadne sa odviazali.

Ani sme sa nenazdali a bol tu posledný deň pobytu, ktorý pre iných školákov znamenal deň vysvedčenia. Nás ostatných táto odmena za polročnú prácu čakala až po návrate do školy. Ďakujem za pekný týždeň „lyžovačky“ a čo nás čaká na budúci rok?

Už teraz sa na vás všetkých tešíme a nechajte sa prekvapiť…