Lyžovačka – Bachledová dolina a Jezersko

Týždeň pred našim polročným hodnotením sme sa vybrali my deti a naši učitelia Matúš s Ivetkou opäť brázdiť kopce Bachledovej doliny a Jezerska.  V pondelok 26.januára sme sa hneď zrána stretli pred Lidlom a mikrobus vyrazil do Ždiaru – cieľa nášho pobytu. Oproti predošlým rokom došlo k malej zmene čo sa týka miesta pobytu. Naši skalní lyžiari uvítali pozitívnu zmenu a chatu SKI JEZERSKO sme vymenili za VILU PANORÁMA.

Ako uvidíte ďalej na fotkách Vila Panoráma je rodinný podnik so všetkým čo k nemu patrí. To znamená aj domáca kuchyňa a po týždni aj pár kíl navyše J. Po rýchlom rozdelení do izieb (vlastne apartmánov) sme sa posilnili chutným obedom a šup ho lyžovať. Ako každý rok aj tento sme si vysvetlili pravidlá bezpečného lyžovania, aby sa lyžovačka zaobišla bez úrazov. Keď sme sa patrične oboznámili so strediskom, mohli sme si aj v praxi vyskúšať naše lyžiarske umenie. Vyskúšali sme kopce Bachledovej, Jezerska a novú zjazdovku Furmanec vo Frankovej doline.

Každé ráno po výdatných raňajkách a rannej hygiene sme sa vybrali lyžovať a obed sme si posunuli na neskorší čas. Desiata v podobe chutných hranoliek, hamburgerov, horúcich čajov a sladkej čokolády na nás striehla každý deň v čajovni. Streda – deň uprostred pobytu je venovaná sánkovačke a guľovačke v blízkom okolí. Snowraftingu a snowtubingu sme venovali takisto stredajšie popoludnie a pri jazde sa poriadne odviazali. Dedinka Ždiar nám ponúkla prechádzku s návštevou potravín, kde sme prevetrali naše peňaženky hlavne nákupom sladkostí, ktoré nám dobíjali energiu počas pobytu.

Večery sme trávili dole vo Vile, kde sme mali k dispozícii stolný futbal, televízor a naši najmenší obsadili stoly spoločenskými hrami. Veľa srandy nám priniesli „Aktivity“, ktoré rozširovali našu slovnú zásobu a pantomíma bola spestrením hry.

A odrazu to prišlo. Posledný deň nášho pobytu, ktorý sme dopoludnia trávili na svahu. Keďže fúkal ostrý vietor, deti mali na výber či ho trávia na svahu, rozhovormi v čajovni, výmenou zážitkov alebo opakovaním jazdy na snowraftingu.

Vysvedčenie, ktoré ostatní žiaci dostali v piatok, na nás čakalo až po polročných prázdninách v utorok. Dúfame, že pobyt na Bachledke zocelil priateľstvá, zdokonalil naše lyžiarske schopnosti a už teraz sa tešíme na budúci rok, aby nás obohatil o ďalšie zážitky na „NAŠEJ ŠKOLE“.