Lyžovačka – Bachledová dolina 2017

Tento rok padol nápad, že si vianočné prázdniny predĺžime ešte o týždeň a rovno po prázdninách nastúpime na lyžiarsky výcvik na nami milovanú Bachledovu dolinu. Matúš, Anička a Ivetka sa rozhodli spríjemniť pobyt 23 deťom druhého stupňa a pozvali aj dve šikovné baby zo štvrtého ročníka.

V pondelok 9.januára sme sa hneď zrána stretli pred Kauflandom a dva mikrobusy vyrazili do Ždiaru – cieľa nášho pobytu. Po dobrej skúsenosti sme stavili na istotu a vrátili do Vily Panoráma, ktorá je rodinným podnikom so všetkým, čo k nemu patrí. Po rýchlom rozdelení do pekných izieb a apartmánov sme sa posilnili chutným obedom a šup ho lyžovať.

Tak ako každý rok sme si vysvetlili pravidlá bezpečného lyžovania, aby sa lyžovačka zaobišla bez úrazov. Oboznámili sme sa so strediskom a prakticky sme predviedli naše lyžiarske umenie a rozdelili sa do skupín podľa lyžiarskych schopností. Celý týždeň sme lyžovali kopce Bachledovej, Jezerska a novinku zjazdovku Furmanec vo Frankovej doline.

Každé ráno po výdatných raňajkách a rannej hygiene sme sa vybrali lyžovať. Lyžovali sme až do obeda, a potom skibusmi sme sa presunuli do nášho dočasného domova. Desiatu sme trávili pri teplom nápoji v čajovni, kde sme mali zraz dvakrát do dňa. Po chutnom obede, ktorý bol skonzultovaný s našimi chuťovými pohárikmi, sme si dopriali hodinovú siestu na našich dočasných lôžkach.

Streda, deň uprostred pobytu, je venovaná sánkovačke a guľovačke v blízkom okolí, ktorá nám bola dopriata s výdatným snežęním. Stredajšîe popoludnie sme trávili prechádzkou spojenou s návštevou potravín. Potraviny zažili nápor nákupom sladkostí, ktoré nám dobíjali energiu počas celého pobytu. Večery sme trávili vo Vile Panoráma, kde sme mali k dispozícii stolný futbal, televízor a každý večer sme obsadili stoly spoločenskými hrami. V utorok si dievčatá spravili “beauty večer” pri ktorom nám asistovali aj Edko s Adamkom.

Aj posledný deň nášho pobytu sme dopoludnia trávili na svahu. Dúfame, že pobyt na Bachledke zocelil priateľstvá, zdokonalil naše lyžiarske schopnosti. Ďakujem za pekný týždeň „lyžovačky“ a čo nás čaká na budúci rok? Už teraz vám viem prezradiť termín 8.január 2018. Huráááááááááá