Lyžiarský výcvik s dennou dochádzkou

Plánujeme lyžiarský výcvik s dennou dochádzkou od 4. – 8. februára 2008 na Jahodnej pre žiakov 1. – 8. ročníka

Cena: 1 400,- Sk (v cene autobus, inštruktori, poistenie, čaj, vleky zdarma, požičanie výstroja sa platí zvlášť!)

Návratky na lyžiarsky aj školu v prírode prosíme do 21.1.2008.

V návratke na lyžiarsky nezabudnite vyznačiť stupeň pokročilosti lyžiara kvôli zabezpečeniu výuky

Žiaci, ktorí sa výcviku nezúčastnia, budú mať normálne vyučovanie.

Návratky prosíme odovzdať do 21.1.2008.

Týždeň po vianočných prázdninách sme nastúpili na lyžiarsky výcvik. Život je zmena, a tak sme našu milovanú Bachledovu dolinu vymenili za lyžiarske stredisko Drienica.

Matúš, Anička a Ivetka sa rozhodli spríjemniť pobyt 23 deťom. O naše duševné, ale aj fyzické zdravie, sa starala Aďka, naša vychovávateľka  z 1. stupňa (mimochodom aj kvalifikovaná zdravotníčka).

14.januára sme sa hneď zrána stretli pred Kauflandom a dva mikrobusy vyrazili do dedinky Drienica. Ubytovali sme sa v horskom hoteli Javorná, ktorý je situovaný v prostredí pohoria Čergov.  Po rýchlom rozdelení do dvoj a trojlôžkových izieb sme sa posilnili chutným obedom a šup šup lyžovať.

Tak ako každý rok sme si vysvetlili „Biely kódex“, oboznámili sme sa so strediskom a prakticky predviedli naše lyžiarske umenie. Celý týždeň sme zdokonaľovali naše lyžiarske umenie rozdelení do skupín.  Večerné lyžovanie  sme využili aj my a do sýtosti si zajazdili pri umelom osvetlení.  Vhodné snehové podmienky  nám pomohli pri stavaní  iglu, sánkovaní či veselej guľovačke.

Pri hoteli sa nachádza aj  krytý plavecký bazén s wellness centrom. Bazén sme si vychutnali v stredu, keď sme kvôli bezpečnosti lyžovali len dopoludnia. Dokonalý relax vo vitálnom svete si mohli vychutnať starší žiaci, zatiaľ čo ostatní stavali iglu a šantili na snehu. Wellness ponúkal dokonalý relax so starovekou eukalyptovou miestnosťou, fínskou a parnou saunou, teplým a studeným bazénom a soľnou jaskyňou.

Po výdatných raňajkách a rannej hygiene sme sa vybrali lyžovať. Lyžovali sme až do obeda, desiatu sme trávili pri teplom nápoji v čajovni, kde sme mali zraz. Po chutnom obede, ktorý bol v hotelovej jedálni, sme si dopriali hodinovú siestu na našich dočasných lôžkach.

Dva večery sme boli rozdelení do skupín, pričom sme si zalyžovali, zrekreovali sa vo wellnesse, stavali snehuliaka aj zahrali spoločenské hry. Posledný deň nášho pobytu sme dopoludnie trávili na svahu, pričom nás už čakal výdatný obed v hoteli.

Dúfame, že pobyt v Drienici zocelil priateľstvá a zdokonalil naše lyžiarske schopnosti. Ďakujeme za pekný týždeň „lyžovačky“ a čo nás čaká na budúci rok? Už teraz vám vieme prezradiť, že to bude opäť Drienica . Huráááááááááá