Jarná brigáda – 18. apríla 2015

Každý rok sa máme možnosť zúčastniť jarného upratovania našej školy a areálu. Aj tentokrát sme organizovali brigádu pre všetkých, ktorí si našli trošku voľného času. Konala sa v sobotu 18. apríla 2015 v ranných hodinách.

Chceli sme zútulniť a skrášliť okolie našej školy. Obnovili sme náš chodník a vytvorili sme úplne nový chodník zo štrku a prírodných materiálov (odrezky z dreva). Vyčistili sme okolie školy od zbytočného odpadu, zarovnali terén detského ihriska a nanovo na ňom vysadili trávu.

Vytvorili  sme pre  našu potrebu  jedinečný  vyvýšený záhon,  kde neskôr vysadíme rôzne  bylinky a zeleninu, ktorú môžeme v priebehu roka s úsmevom konzumovať. Postavili sme útulné miestečko pre naše plaché jašteričky a spríjemnili im pobyt v našom areáli. V priebehu celého dňa sme neboli ani smädní ani hladní, pretože sa o nás postarali naše zlaté učiteľky, ktoré nám pravidelne ponúkali občerstvenie.

Ďakujeme všetkým zúčastneným,   ktorí prišli na našu brigádu aj napriek tomu, že sa organizovala v sobotu,  kedy by sme sa mali prevažne venovať rodine  a oddychovať po celom náročnom týždni práce a učenia. O to viac si to všetci vážime a ďakujeme za vašu pomoc. Máme Vás radi!

Zuzana Prachárová, 7.A