Deň dobrovoľníctva 2011

Už sám názov napovie, že kto chcel a mohol prísť, tak sa zúčastnil krásnej sobotňajšej akcie pod záštitou Červeného kríža.

Zišli sa tu deti so svojimi rodičmi, učiteľmi a ich spoločným cieľom bolo pomôcť. Pomôcť nie hneď a priamo, ale výrobou vianočných výrobkov, ktoré urobia radosť mnohým ľuďom a skrášlia ich príbytky. Finančný výťažok z predaja poputuje na charitu. Mali ste vidieť, ako tie detičky pracovali. Ako včeličky! Ani ich mamičky a oteckovia nezaostávali. Spolupráca bola výborná. Výsledkom boli krásne obrázky a šperkovnice zhotovené servítkovou metódou. Šikovným narábaním štetca naši maliari priam vdychovali život do sadrových anjelikov. Zdobili vianočné gule, svietniky tými najúžasnejšími obrázkami a ozdobami. Tvorivosť nemala konca kraja. Zhotovovali záložky do kníh, vianočné pozdravy, …

Dospeláci mali odbornú prednášku o poskytovaní prvej pomoci, ako aj praktickú ukážku umelého dýchania, oživovania.

Po dobre vykonanej práci a s pocitom, že som prispel, prispela na dobrú vec nasledovala hudba a tanec našich remeselníkov. Výrobkov bolo mnoho, skrývala sa v nich naša radosť a ochota. Dúfajme, že našou prácou sa nám podarilo prispieť na dobrú vec.