Debatiáda – 1. kolo

Novú debatnú sezónu sme odštartovali naplno. 1.Východoslovenský debatný turnaj sa konal 10.11.2015 na Gymnáziu Alejová. Zmeny, ktoré priniesla Slovenská debatná asociácia boli naozaj viditeľné a prispeli k celkovej atmosfére súťaže.

Z našej školy sa zúčastnili tri tímy. Prvú kategóriu reprezentovali Dávid Kondáš a Hana Samšíková, Adam Džavoronok a Daniela Fecková. Oba tímy súťažili prvýkrát, a to s veľmi úspešným skóre.  Adam Džavoronok a Daniela Fecková s plným možným počtom výhier získali krásne 2. miesto. Druhú kategóriu zastupovali debatný tím v zložení Soňa Nemčoková a Laura Priatková. Víťazky celoslovenského kola 2014/2015 v tomto roku súťažili už v druhej kategórii a so svojimi debatami sa v silnej konkurencii umiestnili na 3.mieste.

Súťažné tézy boli: 1.kategória: Hranie počítačových hier je pre deti do 15 rokov neprospešné, 2. kategória: Facebook prináša spoločnosti viac škody ako úžitku. S tézami sa súťažiaci naozaj popasovali na výbornú a debaty priniesli mnoho inšpirácie. Výhercom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie súťažné kolo.