Beh pre život 2012

Ako stráviť príjemné, slnečné, sobotňajšie popoludnie, urobiť pri tom niečo pre svoje zdravie a ešte pri tom aj pomáhať iným? No…. mohli ste sa tak ako my, zapojiť do charitatívneho podujatia „Beh pre život“, ktoré sa už piaty rok konalo v šiestich slovenských mestách.

Jedným z týchto  miest bol aj Prešov, a keďže to nemáme z Košíc až tak ďaleko, zbalili sme batohy, dobrú náladu, obuli si tenisky a rozbehli sa na Hlavnú ulicu Prešova. Celá akcia začínala na parkovisku  pred obchodným domom, nastúpili sme do autobusu, ktorý nás doviezol do centra Šariša.

Odmenou pre všetkých účastníkov behu bolo vystúpenie známej prešovskej skupiny Helenine oči,  ktorá nás hudbou vítala v cieli. Zaslúžený oddych sme si nadelili na trávniku pri Pamätníku Červenej armády, kde sme obdivovali kosáky a kladivá. Mladšie ročníky ale zaujal viac nafukovací hrad, trampolína, autogramiáda a ďalšie sprievodné podujatia tejto vydarenej akcie. Dobrá nálada sa nestratila ani po našom príchode do chladných a upršaných Košíc.