Andersenova noc 2014

V rozprávkach je ukrytá pravda, múdrosť, spravodlivosť, jednoducho dobro, ktoré pohladí každé detské srdiečko a deti tak prežívajú zázračné chvíle. Viac ako štyridsať malých obdivovateľov a milov- níkov rozprávok tohto dánskeho rozprávkara sa zúčastnilo v našej škole  obľúbeného školského podujatia „Andersenova noc“.

Ak tam neboli niektorí náruživí obdivovatelia, tak zaručene všetci boli milovníci súťaží, zábav, hier a spoločného nocovania. Toto všetko sa nám podarilo splniť aj tento rok. Niektorí prišli v rozpráv- kových kostýmoch, aby rozprávka mala naozaj svoje čaro. Jedlo, zábava a dobrá nálada nechýbali, postarali sa o ne naše pani učiteľky a učitelia.

V úvode sme sa dozvedeli o „Andersenovi“ to, čo sme ešte dosiaľ nevedeli. Pri vyplňovaní kvízu sme po sledovaní prezentácie mali dostatok informácii, a tak sme si s tým ľahko poradili. Pani učiteľky nás rozdelili do niekoľkých rozprávkových skupín. Každá skupina súťažila v rôznych disciplínach, no najmä v poetike – vymýšľali sme básne, piesne a prezentovali sme to najlepšie čo v nás je. Zábava bola ešte  v plnom  prúde a deti pokračovali v ďalšej súťažnej disciplíne „Rozprávkové skupiny  majú talent“. Tanec, spev a kopec vtipných príbehov rozveselilo našu myseľ.

Po dobrých výkonoch sme sa občerstvili tým, čo nám naše mamičky nabalili. Pred polnocou nás čakala nočná hra, na ktorú sme sa veľmi tešili. Zorganizovali nám ju žiaci 6. ročníka spolu s učiteľmi Matúšom a Peťom. A to bola „poriadna“ skúška odvahy, pretože sme museli prekonávať rôzne prekážky, no najviac strach. Ale my sme to odvážne zvládli.

Čas naozaj rýchlo plynul. Kráľovské  rozprávkové  postele čakali na svojich nocľažníkov. Naplnení novými, krásnymi a dobrodružnými zážitkami zaspali až v skorých ranných hodinách. Rozprávkové sníčky sadali na viečka a spomienky na tohtoročnú prežitú  Andersenovu noc zostávajú nezabudnuteľné.