1. reprezentačný ples SZŠ Slobody

V živote každého z nás sú rôzne okamihy – niektoré nám spôsobujú smútok, iné radosť. Medzi tie najkrajšie patria stretnutia s blízkymi a priateľmi, rôzne posedenia a oslavy. A ako sa vraví: „dôvod na oslavu sa vždy nájde“. My ľudia sme si už akosi zvykli na to, že mimoriadne výročia by sa mali patrične osláviť. Je desať rokov mimoriadnym výročím? Aj keď u človeka sa 10.narodeniny zvyčajne neoslavujú vo veľkom štýle, v prípade nejakej inštitúcie je to už pekné číslo a aj dobrý dôvod na veľkolepú oslavu…a presne takú sme sa rozhodli zorganizovať pri príležitosti 10.výročia založenia našej školy.

Po niekoľkotýždňových prípravách sme sa konečne dočkali. Prišiel deň „D“ a my sme sa všetci stretli na akcii roka – „1.reprezentačnom plese SZŠ Slobody“.  Keďže plesová sezóna bola v plnom prúde, nechceli sme zaostávať a tak sme sa aj my poriadne nahodili – krásne róby, dokonalé vlasy a make up, honosné doplnky a kabelky, obleky, košele a kravaty…módna polícia by nám nemala čo vytknúť.

Celým večerom nás sprevádzala kolegyňa Martinka Bohaničová. Po krátkom úvode a oficiálnom otvorení plesu nasledovalo tanečné číslo v podaní dievčat z tanečnej školy Boby Brelly s choreografiou pani učiteľky Márie Gašperanovej.  No a potom sa už začala poriadna zábava, ktorá trvala až do rána bieleho.