Mestský hrad v Kežmarku – školský výlet

V prvý septembrový týždeň, sme sa tak ako každý rok, vybrali na spoločný výlet. Tohto roku sme si zvolili za cieľ nášho spoznávania krásne mesto Kežmarok.

Kedysi kráľovské mesto leží na úpätí Vysokých Tatier a je veľkým lákadlom pre ľudí, ktorí milujú históriu. Na území mesta sa nachádza 11 historických pamiatok, medzi najnavštevovanejšie patria Kežmarský hrad a Drevený artikulárny kostol, ktorý je zapísaný v Zozname UNESCO.

Podľa tradície sme sa stretli pred Kauflandom, odkiaľ sme sa autobusmi presunuli do Kežmarku. Ako prví sa prehliadky hradu zúčastnili starší žiaci. Mladší žiaci sa zatiaľ prešli po nádvorí hradu a mohli sa pokochať vystavenými historickými automobilmi. Neskôr sme sa vymenili a priestory hradu si pozreli mladší žiaci a starší sa prešli po historickom centre mesta.

Po chutnom obede  a nakúpení suvenírov sme sa presunuli ku autobusom a plní zážitkov sme vyrazili domov. Tešíme sa, že každým rokom sa záujem žiakov o výlet zvyšuje a vďaka tomu môžeme rozvíjať regionálnu výchovu.