Lyžovačka – Jezersko 2013

Radosť z pobytu na lyžovačke Bachledová – Jezersko zdvojnásobili voľné dni, ktoré sa pridali k polročným prázdninám pod názvom „chrípkové prázdniny“. V nedeľu 3.februára sme sa všetci stretli pred Lidlom, odkiaľ sme vyrazili minibusom a autom do cieľa našej lyžovačky – dedinky Jezersko. Po minuloročnej dobrej skúsenosti sme stavili opäť na chatu Ski Jezersko, ktorá sa nachádza pár metrov od vleku. Cesta nám trvala o trochu dlhšie, o čo sa postaralo sústavné sneženie. Po príchode na miesto, teplom obede a rýchlom rozdelení do izieb sme sa rozhodli hneď vyskúšať to, čo nám táto zima ponúka. 19 detí a Matúš s Ivetkou hneď prvý deň brázdili kopce Jezerska, ktoré ponúkali úžasnú lyžovačku.

Po návrate do chaty sme sa vybalili a stretli v spoločenskej miestnosti, kde sa podávala večera. Keďže nás tento rok bolo o niečo menej, večere podávali naši učitelia a o večerné služby sa „bili“ naše deti.

Každé ráno po výdatných raňajkách a rannej hygiene sme sa vybrali skibusom na svah a lyžovali až do obeda.

Po chutnom obede, ktorý samozrejme pán kuchár skonzultoval s našimi chuťovými pohárikmi sme si dopriali hodinovú siestu na našich dočasných lôžkach. Streda popoludní pre nás znamenala zmenu. Spolu sme sa vybrali na kopec s klzákmi, bobami, taniermi a všetkým čo sa aspoň trošku šmýkalo po snehu. Šmýkanie sme zavŕšili perfektnou guľovačkou, ktorá premenila naše dievčatá na snehové kráľovné.

Snowrafting aj bobová dráha nám boli k dispozícii popoludní a tak deti, ktoré mali chuť na adrenalínový šport využili túto ponuku.

Ani sme sa nenazdali a už nás čakal posledný deň lyžovačky. Poobede sme sa rozlúčili so svahom, ktorý nás privítal polmetrovou nádielkou a šup ho do autobusu. Cesta na ktorej akoby sa „čerti ženili“ prebehla v poriadku a pán šofér nás priviezol bezpečne domov.

„Hurá“ nášmu výletu a už dnes sa tešíme na budúcoročnú lyžovačku.