Experimentieren auf Deutsch

Zaujímavé fyzikálne pokusy, váhy, biele plášte a predsa je to hodina nemčiny. Ako je to možné?

Naša škola sa rozhodla zapojiť do unikátneho projektu Nadácie Wolkswagen Slovakia a Goethe Institutu „Experimentieren auf Deutsch“ (Experimentovanie po nemecky). Ide o praktickú výučbu nemčiny prostredníctvom experimentov, pri ktorých sme využívali pracovné listy v nemčine pre metodiku CLIL, ktorá integruje cudzí jazyk do odborných predmetov, v tomto prípade fyziky.

 

Pomocou pedagogického prístupu CLIL  sa žiaci naučia cudzí jazyk rýchlejšie a sú viac motivovaní.  A nielen to – žiaci si uvedomujú, že nemecký jazyk má aj reálne využitie. Experimentovanie je pre žiakov zaujímavé, lebo niečo nové objavujú  a nielen to, pritom sa učia jazyk bez toho, aby si to uvedomovali. Jazyk je pre nich prostriedkom na komunikáciu.

 

Viete, ako je možné, že hrozienka „tancujú“ v pohári s minerálkou, alebo prečo niektoré predmety plávajú a niektoré sa potopia? Naši žiaci to už vedia. Nadšenie žiakov počas jednotlivých pokusov ukázalo, že sa do tohto projektu oplatilo zapojiť, a preto môžeme sľúbiť už teraz, že podobné hodiny nemčiny pripravíme aj v budúcnosti.

Podobné články

http://slobody.sk/files/aktuality/Viki Nadzamová - ocenenie - 2019/59917346_2147870771932941_1610376203561074688_n.jpg

Slávnostné udeľovanie Cien primátora mesta Košice

Priestory Historickej radnice boli dejiskom slávnostného udeľovania Cien mesta Košice a Cien primátora mesta Košice. Cenu primátora dostala aj naša...
http://slobody.sk/files/aktuality/Hviezdoslavov Kubín - školské kolo - 2019/IMG_0707.JPG

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

V stredu 20.3. sa v našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií. Všetci...
http://slobody.sk/files/aktuality/1649/pasovanie_2017 – mini.JPG

Slávnostné pasovanie prvákov

Po mesiaci v škole, po zvyknutí si na nové prostredie, spolužiakov a učiteľov sa naši prváci chystali na...
http://slobody.sk/files/aktuality/1645/kosice_dnes_mini.jpg

Článok v kosicednes.sk

Poznáte tieto košické školy? Mali by ste! O súkromnom školstve kolujú rozličné mýty. Tým najznámejším...
Zobraziť všetky aktuality