Eko výzva - Vyskúšaj si zmenu

Eko výzva je pokus... pokus o zmenu, ktorá je organizovaná kolégiom Zelenej školy – teda tými najaktívnejšími spomedzi žiakov našej školy.

 

 

Vyskúšaj si zmenu

                V priebehu nasledujúcich týždňov tohto školského roka bude vždy v pondelok o 10:00 uverejnená nová výzva – maličký krôčik na ceste k svetu, kde budeme našou bežnou dennou činnosťou produkovať minimum až žiaden odpad. Niektoré výzvy budú jednoduché (možno to už aj robíte), iné budú náročnejšie a prinútia nás vyskúšať veci doteraz nepredstaviteľné J. Ak už nejakú zmenu robíte, nič vám nebráni si ju nejako vylepšiť. Je to pre Vás priťažké? Nevadí, vyskúšaj si zmenu!

Pozor! Nechceme zmeniť svet tu a teraz. Chceme len trochu zmeniť seba a svoje okolie. Po kúskoch, pomaličky. Pri niektorých výzvach sa ti ich dosah nemusí zdať nejak významný. Pri iných bude zase jednoznačný. Spolu po niekoľkých týždňoch urobíme ZMENU.

 

 

Ako sa zapojiť?

Jednoducho si to vyskúšaj a možno prídeš na to, že to nie je nič zložité a zo skúšky sa stane trvalá zmena v tvojom živote. A aby sme aj my mali pocit, že sa niečo v našom okolí deje a mení, odfoť sa pri tejto zmene a podeľ sa s tým s nami.

Pre tých, čo sa s fotkami podelia máme pripravenú maličkú súťaž. Fotky môžeš zverejniť na Instagrame spolu s #szsslobody, alebo na Facebooku v komentári pod výzvou. Ak ti náhodou nevyhovuje ani jedna z týchto možností, jednoducho fotku pošli na náš e-mail – skola@szsslobodyke.sk. My ju uverejníme za teba.

 

Pre koho je táto výzva určená?

Pre všetkých. Priznávame, že ju pripravujeme najmä pre našich spolužiakov, ale budeme nesmierne radi, ak sa zapoja aj ich rodičia, priatelia a známi. Čím viac, tým lepšie.

               

Podobné články

http://slobody.sk/files/aktuality/Exkurzia - TUKE - 2019/IMG_20190620_094223.jpg

Exkurzia na Technickej univerzite

V dňoch 20. a 21. júna sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie na Technickej univerzite - katedre...
http://slobody.sk/files/aktuality/DDI - 2019/IMG_20190624_102517.jpg

Detské dopravné ihrisko

V pondelok 24.6.2019 sa žiaci prvého stupňa tak ako každý rok, aj tento rok zúčastnili dopravnej výchovy na...
http://slobody.sk/files/DOD 2018 - plagát.png

Deň otvorených dverí

...
http://slobody.sk/files/logo2.jpg

Odovzdávanie výpisov klasifikácie a prospechu za prvý polrok -2019

Organizácia dňa: Vyučovanie vo štvrtok 31.1.2019 prebieha podľa platného rozvrhu. Výpisy klasifikácie a prospechu za prvý...
Zobraziť všetky aktuality